Оргкомітет Національної музичної премії YUNA оголосив про зміни у регламенті. В правилах нагороди з’явився новий розділ, в якому оговорені умови відбору музичного контенту, створеного за участі артистів, що представляють країни-агресори. Новий пункт регламенту звучить так:
Нове правило буде застосоване при визначенні переможців премії YUNA вже цього року. Компанія Deloitte Ukraine, яка з самого початку існування премії у 2011 році є гарантом прозорості голосування, керуватиметься при підрахунку голосів журі вже оновленим регламентом.
До внесення змін оргкомітет YUNA підштовхнув розвиток подій і загострення ситуації з можливим початком повномасштабної війни Російської Федерації проти України. В умовах безпрецедентної небезпеки для України участь представників країни-агресора у боротьбі за нагороди Національної музичної премії як наразі, так і в майбутньому неможливі.
“Коли до списку претендентів на YUNA потрапляють спільні роботи українських виконавців з музикантами інших країн, нас це завжди тішить. В історії премії неодноразово серед номінантів можна було побачити іноземців - Jah Khalib з Казахстану, Б’янку з Білорусі, Mgzavrebi з Грузії, декількох російських виконавців, EMIN з Азербайджану. Останній навіть вигравав нагороду у 2015 році - за пісню “Смотришь в небо”, яку заспівав разом з LOBODA.
Але при цьому ми завжди наполягаємо на тому, що ми Національна премія. Сенс проєкту YUNA - це підтримка і захист інтересів українських виконавців та вітчизняної музичної індустрії, яка є частиною загального культурного ландшафту України. В ситуації, коли йдеться про національну безпеку і загрозу існування країни, ми не можемо залишатися осторонь. Тому ми внесли зміни у регламент”, - зазначив співзасновник та генпродюсер премії Павло Шилько.